Виставка спогад у бібліотеці нагадає всім про страшну трагедію, що відбуласа 31 рік назад. Здавалось би збігло багато часу, проте сьогодні ми як ніколи гостро відчуваємо незворотні наслідки отруєння.
Чорнобильська катастрофа – техногенна, екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена вибуухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території РСР. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся радіоактивний викид потужністю в 300 Хіросім. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих та потерпілих від її наслідків людей так і за економічним збитком.
Покинуті будинки в зоні 30 км від Чорнобиля.
Березівка теж бачила те жахіття очима наших рідних односельчан, які приймали участь у ліквідації аварії на атомній еелектростанції в місті Прип’яті. Ігор Васильович Гавриляк був призваний до війська у 1985 році. Службу спочатку проходив в Мінську(Білорусія), а вранці 1 травня 1986 року, після параду , його разом з іншими солдатами, на армійських автомашинах, спішним маршем відправили в смт. Броди Чорнобильського р-ну Київської обл. А вже через день він ніс службу по охороні 30 км чорнобильської зони. Цілий рік аж до самої демобілізації, Ігор супроводжував колони машин з бетоном для будівництва саркофагу над четвертим реактором.
Його односельчанин- Ярослав Федорович Гавриляк – був призваний на ліквідацію аваріії 17 квітня 1988 року, з “партизанів”. У чорнобильській зоні пробув 105 днів. Разом з іншими військовими приймав участь у захороненні радоактивних матеріалів. Як згадує Ярослав, найбільше його вразили мертві чорнобильські села, які вони засипали, зрівнюючи з землею… “Пройшли роки… але ті дні для нас вкарбувалися навічно”
Тож пам’ятаймо, що завдяки їм, і багатьом таким як вони, простим солдатам своєї вітчизни, 30-ти кілометрова чорнобильська зона не перетворилася для багатьох українців в N зону невидимої смерті.