О. Генрі – Вільям Сідні Портер народився 11 вересня 1862 в Грінсборо штату Північна Кароліна.Сьогодні рівно 155 років з дня народження цього відомого американського письменника-новеліста.
Портер закінчив середню школу у 1876 році і вступив до вищої школи Ліндсей Стріт. Його тітка стала йому опікуном у 15 років. У 1879 році він починає працювати бухгалтером у аптеці свого дядька, а у 1881 він стає фармацевтом, працює в аптеці. Після цього став касиром і бухгалтером в одному з банків Остіна. Був звинувачений в крадіжці — і півроку ховався від правосуддя в Гондурасі, потім в Південній Америці. Повернувшись в США, був засуджений і посаджений у в’язницю, де провів три роки (1898–1901). Перебуваючи в ув’язненні Портер написав кілька літературних творів. Тоді ж узяв псевдонім — О. Генрі (іноді підписувався як Олів’є Генрі) . Перша розповідь письменника була опублікована в 1899 році ( «Різдвяний подарунок Діка — Свистуна»).
Перший роман «Королі і капуста» був надрукований в 1904. Відомі твори О. Генрі: «Чотири мільйони» (1906), «Серце Заходу» (1907), «Шляхетний шахрай» (1908), «Шляхи долі» (1909), «Точні справи» (1910) та інші. Майже все життя О. Генрі присвятив написанню коротких оповідань з несподіваними поворотами сюжету. Лише наприкінці життя О. Генрі зайнявся романами. Наприкінці життя Портер страждав цирозом печінки і діабетом. Портер помер 5 червня 1910 в Нью-Йорку у віці 47 років. Через кілька років після смерті письменника була заснована премія О. Генрі .

Яскравим прикладом оригінального стилю О.Генрі є повість «Королі і капуста» (1904), що складається з авантюрно-гумористичних новел, дія яких відбувається в Латинській Америці, але замість королів у нього президенти, а замість капусти – пальми.
У збірку «Постскриптуми» (Postscripts), видану вже після смерті О. Генрі, увійшли фейлетоні, нариси і гумористичні замітки, написані ним для газети «Пошта» (Х’юстон, штат Техас 1895-1896).
Герої Генрі різноманітні: мільйонери, ковбої, спекулянти, клерки, пралі, бандити, фінансисти, політики, письменники, артисти, художники, робітники, інженери, пожежники — змінюють один одного. Як умілий конструктор сюжету, О. Генрі не показує психологічну сторону того, що відбувається: дії його персонажів не отримують глибокого психологічного мотивування, що ще більш підсилює несподіванку в своїх основних рисах. Оригінальність О. Генрі виявилася в блискучому застосуванні жаргону, гострих слівець і виразів, і в загальній колоритності діалогів.
Вже за життя письменника оповідання в його стилі стало вироджуватися в схему, а до 1920-х років перетворився на чисто комерційне явище: «методику» його виробництва викладали в коледжах і університетах, видавалися численні підручники і т. д.