Година спілкування між учнями 9,10, 11 класів була проведена Орел Оксаною Миколаївною (вчитель фізики та математики, мати 3-х дітей, бабуся та педагог-організатор протягом багатьох років Березівської ЗОШ).
Повчальна дискусія розпочиналась та була переплетена народними українськими прислів’ями: “Праця людини – окраса і слава.Праця людини – безсмертя її”. У розмові про фізичну та творчу працю згадувались прислів’я “Кожна робота легка, якщо її охоче робити”, “Праця чоловіка годує, а лінь марнує”, “Хто не робить, той не їсть”, а також ,що праця розвиває людські таланти.
Також обговорювалось харчування, що є важливою складовою здорового способу життя, адже “І соловей не співає, коли він їсти не має”. Згадуючи давні роки:”Збалансованому харчуванню помагали пісні дні, п’ятниця і середа без м’яса і молочної їжі (365 днів року 178 припадало на пісні дні). Колись завжди на столі мав бути хліб: житній-щоденний, пшеничний-святковий. Серед основних страв:каші (пшеничні, гречані, пшоняні, кукурудзяні), борщ, юшка зварена з картоплею, квасолею, бобами, вареники, риба, овочі і фрукти, квас, узвар.
“Ти тіло мий то гарячою, то холодною водою, будеш довго ходити легкою ходою” дальше розкривалось загальнодоступні засоби гігієни:сонячні промені, свіже повітря і чиста вода. “Бережи одяг поки новий, а здоров’я – поки молодий”, “В сім’ї порядок треба знати: в один час лягати, в один – вставати”, “Перед сном вікно відчиняти, міцний сон впускати.”
“Найдорожчий клад, як в родині лад”, не можливо не згадати про сім’ю, як основну ланку, що навчає та задає спосіб життя дітям. Адже, сім’я, де панує любов і злагода, змалку вчить дітей поважати старших, любити працю, бути чесним і терпеливим. Вирушаючи в світ, брали з собою:мамину пісню, батьківське напуття, дідусеві казки, бабусині вишиванки і тепле, рідне слово. Як каже народна мудрість“Яке дерево, такі й квіточки; Які батьки – такі їх діточки”. На завершення інформаційної години було озвучено 4 заповідь Божу “Шануй батька і матір, і добре тобі буде до кінця віку”.
Оскільки дискусія плавно перетікала зі здорового способу життя до теми “СНІД” були запрошено гостю Павлюк Світлану Василівну ( лікаря загальної практики сімейної медицини), яка розказала шляхи зараження вірусом СНІД-у, перші ознаки захворювання та ДЕ? сьогодні можна перевірити себе на наявність вірусу.
Завершальним етапом була розповідь про книгу Світлани Талан “Коли ти поруч”, де дуже добре описано про СНІД та про людські відносини, на що перетворюється велике кохання після зараження вірусом і як переосмислюються людські цінності, а життя ділиться на ДО і ПІСЛЯ.
Різні книги, запропоновані на виставці під гаслом “Вітаміни вашого мислення”, розповідають різні життєві історії. Діти слухали і посміхалися. Всі принесені книги розлетілись між учнями. Закріпити почуте окремим життям, описаним в книзі, буде не тільки повчально, але й цікаво.
Дуже добре коли є співпраця, і коли три різні установи (медзаклад, бібліотека та школа) під різними кутами професійного зору доносять до дітей одну тему – пригадуючи дітям українські традиції, застерігаючи від СНІД-у, та розвиваючи здорове мислення дітей, нашого майбутнього.